KONST / Litografier / Färglitografi 15966166
nr 1596 6166
Axel Olson
(1899-1986), Sverige
Signerad, numrerad 38/260. Färglitografi, bildmått: 21x65 cm, yttermått inklusive ram: 37x78 cm
Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 5 februari 2024
kl 18:58:33
100 kr